Ale poezja musi być obecna i musimy zatrzymać się na tę jedną sekundę,

by móc ją dostrzec, nawet w najprostszych i najbardziej banalnych zdarzeniach.

Nancy H. Kleinbaum, Stowarzyszenie umarłych poetów

W miniony wtorek, 9 stycznia nasza szkoła zamieniła się w arenę poezji i talentów. Tego dnia odbył się coroczny festiwal wierszy, noszący w tym roku tytuł: „Czy anioły też chodzą do szkoły?”. Wydarzenie to stało się nie tylko platformą do prezentacji artystycznego wyrażania siebie, ale także doskonałym momentem na budowanie pewności siebie i radzenia sobie ze stresem przed publicznością.

Spotkanie odbyło się w przytulnej atmosferze szkolnej świetlicy, która na tę okazję zamieniła się w przestrzeń kreatywności i poezji. Na scenie zaprezentowali się uczniowie ze wszystkich klas I-III, a także zaangażowane nauczycielki, które postanowiły podzielić się swoim zamiłowaniem do sztuki i teatru. Każdy występ był wyjątkowy i pełen emocji, odzwierciedlając różnorodność talentów wśród uczestników.

Festiwal wierszy nie tylko pozwolił uczniom zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i aktorskie, ale także stworzył przestrzeń do integracji społecznej. Wydarzenie to z pewnością zacieśniło więzi między uczniami a nauczycielami, tworząc jednocześnie inspirującą atmosferę dla wszystkich obecnych.

Dla wielbicieli sztuki słowa oraz miłośników poezji organizacja wieczorku poezji to znakomity sposób na rozwijanie pasji i umiejętności artystycznych.

Zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia można obejrzeć w dostępnej poniżej galerii, utrwalając chwile, które na zawsze pozostaną w pamięci uczestników festiwalu. To właśnie dzięki takim inicjatywom szkolnym młodzież może rozwijać swoje talenty, czerpać radość z twórczego wyrażania siebie i kształtować swoją tożsamość artystyczną.

« z 40 »

Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie